تفاوت پلات با چاپ بنر

بنر و پلات دو ابزار تبلیغات چاپی است که امروزه به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و همانند چاپ کارت ویزیت و چاپ کاتالوگ، در چاپخانه چاپ شده و در فضاهای بیرونی و داخلی نصب می شوند. در خیلی از موارد، افراد تصور می کنند پلات و بنر هر دو یکی هستند، درحالیکه نه تنها چاپ پلات با چاپ بنر تفاوت دارد بلکه کاربرد آنها نیز با یکدیگر متمایز است. حال ما در این مطلب می خواهیم در رابطه با بنر، چاپ بنر، پلات، چاپ پلات و تفاوت بین چاپ بنر با چاپ پلات، مطالب مهمی را برایتان ارائه دهیم.

چاپخانه

پلات چیست و چه کاربردی دارد؟

پلات همچون بنر یکی از ابزارهای تبلیغاتی منحصر به فرد و کاربردی است که برای چاپ تصاویر با عرض بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از کاربردهای پلات اینست که قابلیت نصب در محیط و فضاهای داخلی را دارد. پلات یکی از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال است که در آن بوسیله دستگاه پلاتر ابتدا بر روی متریال های مختلف چاپ و سپس با دستگاه لمینیتور برروی آن یک لایه کشیده شده که آن را از پاره شدگی، رطوبت و صدمات احتمالی حفظ می کند. لازم است بدانید: پلات در چاپ فضای داخلی تمامی چاپ ها از قبیل چاپ نقشه، چاپ پوستر، چاپ کوتد، چاپ فتو گلاسه ،چاپ بوم، چاپ پی وی سی، چاپ سازه های نمایشگاهی مثل استند و رول آپ کاربرد دارد و بسیار هم مورد توجه می باشد.

لمینت چیست ؟

در صنعت چاپ انواع پوشش های مختلف که بر روی آثار چاپی افزوده می گردند را لمینت می گویند  گاهی برای حفظ آثار چاپی و یا زیبایی بیشتر لمینت به کار می رود در اینجا لمینت کردن به معنی استفاده از لایه نازک سلفونی بر رو یا پشت صفحه چاپی می باشد که آن را در برابر رطوبت و تغییر دما حفظ می کند که انواع مختلف دارد. برای مطالعه بیشتر مطلب لمینت چیست را بخوانید :

لمینت یا پرس چیست ؟

بنر چیست و چه کاربردی دارد؟

بنر نیز از ابزارهای مورد استفاده در تبلیغات است و افراد می توانند پیام تبلیغاتی خود را توسط بنر طراحی، چاپ و در یک مکان نصب کنند. بنر نیز در دو نوع چینی و کره ای چاپ می شود که جنس کره ای آن بیشتر مورد توجه مشتریان می باشد و از کیفیت، مقاومت و نمای خوبی برخوردار است. لازم است بدانید: نوع دستگاه چاپ و چاپخانه نیز عامل بسیار مهمی در کیفیت بنر می باشد، به عنوان مثال اگر شما بنر کره ای را برای کار خود انتخاب کرده باشید، درحالیکه دستگاه چاپ کیفیت نداشته باشد هیچ فرقی با بنر ضعیف تر نخواهد داشت. از این رو جنس بنر به تنهایی نمی تواند کیفیت را تضمین کند. بنرها از ماندگاری بالایی برخوردار هستند و رنگ روی آنها تا مدتها باقی می ماند. از این رو می توانید با توجه به بودجه خود از بنر در تبلیغات کسب و کارتان استفاده کنید.

تفاوت بنر با پلات

بنر و پلات در یکسری موارد مهم، با یکدیگر تفاوت دارند. اولین موردی که از نظر مشتری هم بسیار مهم است، اختلاف قیمت بین بنر و پلات می باشد و هزینه پرداختی برای چاپ بنر تقریبا نصف قیمت چاپ پلات می باشد. همچنین جالب است بدانید: سرعت چاپ بنر در مقایسه با چاپ پلات، سه برابر می باشد و اگر می خواهید که کارتان به صورت چاپ فوری انجام شود، بهتر است بنر را انتخاب کنید. بنرها برای فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد در حالیکه پلات ها برای فضاهای داخلی مناسب هستند.

نتیجه گیری

امروزه افراد زیادی برای تبلیغات کسب و کارشان به دنبال روشی مناسب و جلب توجه کننده هستند تا هم مقرون به صرفه باشد و هم زود بازده. همانطور که می دانید روش های تبلیغات چاپی متنوعی همچون: چاپ کارت ویزیت، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، چاپ پوستر وجود دارد که می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان یکی از آنها را انتخاب کنید. چاپ بنر و چاپ پلات هم در گروه خودشان از اهمیت بسزایی برخوردار است. این دو ابزار در جایگاه خودشان کاربردهای متفاوتی دارند که می توانند برای تبلیغات شما مثمر ثمر باشند. تبلیغات چاپی ویژگی های بسیاری دارد که مهمترین آنها ماندگاری و در دسترس قرار گرفتن است. از این رو مشتریان بسیاری را می توانید از این طریق بدست آورید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *